کتابسرای مرسل در کاشان افتتاح شد

همزمان با ایام دهه کرامت،کتابسرای مرسل با حضور تنی چند از مسئولان کاشان طی مراسمی در این شهرستان افتتاح شد .

در مراسم افتتاحیه این کتابسرا حسینعلی پورمدنی مدیر انتشارات مرسل، با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی این شهرستان ، افزایش آگاهی و سرانه مطالعه شهروندان را از جمله اهداف ایجاد این کتابسرا در کاشان دانست و اظهار داشت : با توجه به نیازسنجیهای صورت گرفته و کمبود مراکز اختصاصی توزیع و فروش کتابهای علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و دانشگاهی ،کتابسرای مرسل ایجاد شد .

به گفته وی؛ ایجاد این مراکز با مشکلات خاصی همراه است اما امیدواریم با همکاری و همراهی مردم فرهنگ دوست و ناشران و مؤلفان و نیز مسئولین کاشان فعالیت های کتابسرای مرسل استمرار و گسترش یابد و علاوه بر توسعه و فرهنگ مطالعه، شاهد رونق چاپ و نشر و همچنین سرانه مطالعه کتاب شهرستان باشیم.

مدیر انتشارات مرسل  بیان داشت : امیدواریم امسال که به نام فرهنگ و اقتصاد با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاری شده است شاهد نگاه ویژه به این مقوله و همکاری بیشتر متولیان امر به ویژه مسئولان آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشیم .

وی در ادامه از برپایی نمایشگاه تازههای کتاب و کاشانشناسی در كتابسراي مرسل کاشان خبر داد .

در ادامه  این مراسم دکتر مجید زجاجی ظرفیت کاشان را در مقوله فرهنگ بیشتر از وضعیت موجود دانست و عنوان کرد: وجود حوزههای علمیه و فضلا و علمای متعدد در این شهرستان بیانگر ولایتپذیری و استمرار مردم این منطقه در مسیر اسلام است .

دكتر زجاجی افزود : شهری که داشتهها و قدمت فرهنگی تاریخی آن زبانزد است باید از کتابخانه و انتشارات متعددی برخوردار باشد و کاشان به دلیل دارالمؤمنین بودن و با نزدیک بودن به حوزه علمیه قم میتواند در زمینه نشر کتب به عنوان یک مرکز علمی در کشور مطرح شود .

در ادامه مراسم استاد سیدعلی اصغر صائم به مناسبت میلاد امام رضا(ع)  به شعر خواني پرداختند و در پايان برنامه استاد محمود شريفي (کمیل) درمدح  ثامن الحجج علي بن موسي الرضا (ع) مدیحه سرایی نمودند.

 برچسب ها :
کتابسرای مرسل , فروشگاه کتاب کاشان , فروشگاه لوازم التحریر , کتاب مرسل , انتشارات مرسل ,کانال تلگرام مرسل

پیگیری خرید

ورود کاربران

نام کاربري:

رمز عبور:


سبد خرید شما
جمع کل:0 ريال
تکمیل خرید