کد کتاب: 54
موضوع کتاب: تاریخ و جغرافیا -> تاریخ
نام کتاب: سيلك كاشان
مولف /مولفین: رومن گيرشمن  
مترجم /مترجمین: اصغر كريمي ، آزيتا همپارتيان
ویراستار: -
تصویرگر: -
قطع: رحلی
صفحات 340
نوبت چاپ: 1
سال چاپ: 1389
تیراژ: 1000 نسخه
شابک: 978-964-972-150-7
وضعیت: ناموجود

برای دیدن تصویر با وضوح بیشتر بر روی عکس کلیک کنید
سيلك كاشان

350000 ريال

بخشي از پيشگفتار كتاب :

به حمد خدا جلد دوم سيلك كاشان با راهنمايي و دلسوزي مهندس امينيان مشاور محترم و مهندس بقايي رياست محترم سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري كشور ، چاپ و در دسترس عموم قرار گرفت. اين در حالي است كه از انتشار جلد اول و دوم سيلك به زبان فرانسه، بيش از هفتاد سال و چاپ و ترجمه ي آن نزديك به يك دهه مي گذرد. شايد اگر اين اتفاق در سه دهه قبل اتفاق مي افتاد، محوطه ي باستاني سيلك وضعيتي به مراتب بهتر از اين داشت و شايد هم در رديف مهم ترين سايت موزه هاي جهان قرار داشت. به هر حال اين مهم - هر چند با تاخير بسيار - با همت دست اندركاران و مسئولان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور و پايگاه ميراث فرهنگي و گردشگري محور فين - سيلك كاشان به وقوع پيوست.

اما آنچه سيلك را معروفيت جهاني بخشيده و آن را وزنه ي باستان شناسي ايران نموده است، گزارشات دقيق و متعهدانه ي پروفسور رومن گريشمن است كه تا به امروز منبع و مرجع مناسبي براي محققان و پژوهندگان بوده است.بنابراين يكي از هدف هاي پايگاه محور فين - سيلك كاشان انتشار جلد دوم كتاب سيلك كاشان به زبان فارسي بود تا جواب گوي نياز هاي علمي علاقه مندان باشد. بي شك سيلك ناشناخته هاي زيادي دارد كه مستلزم تحقيق،كاوش،بررسي و معرفي است.كتاب حاضر در بردارنده ي نتايج پژوهش ها در دو گورستان الف و ب و بيان كننده ي تمدني است كه در اواخر هزاره ي دوم و هزاره ي اول قبل از ميلاد در آنجا شكوفا بوده است. همچنين شامل پژوهش مربوط به جمجمه هاي انساني دوره هاي مختلف و استخوانهاي حيواناتي است كه ه.و.والوا(H.V.Vallois) و ر.ووفري(R.Vaufrey) آنها را مورد بررسي قرار داده و توسط سركار خانم آزيتا همپارتيان و خانم دكتر مرجان مشكور از مركز پژوهش هاي علمي فرانسه، موزه ي تاريخ طبيعي پاريس ترجمه شده است.


برچسب ها:    سيلك كاشان    سیلک    کاشان    تاریخ    جخرافیا    موزه    باستان شناسی    تاریخ کاشان    تمدن ایران   کانال تلگرام مرسل

پیگیری خرید

ورود کاربران

نام کاربري:

رمز عبور:


سبد خرید شما
جمع کل:0 ريال
تکمیل خرید