عباس مهندس / سفرنامه كاشان تا كربلا با ققنوس‌ها كتابي است جامع و كامل و مستند از شرح اتقافي كه اين روزها در كاشان صورت پذيرفته است.

تعدادي از خيرين با هدف‌مندي خود در پي مفروش كردن حرم مطهر امام اباعبدالله‌الحسين7 و قمر منير بني‌هاشم با فرش‌هاي اصيل كاشاني هستند، قاليبافان خيّر كاشاني نيز اين مهم را ريشه به ريشه با بهترين و مرغوب‌ترين مواد به انجام مي‌رسانند.

5 تا 8 هزار متر مربع فرش در قالب تخته قالي، قاليچه و كناره كه با پنجاه تن رنگ در پنجاه رنگ متفاوت به دست تواناي هنرمندان قاليباف كاشاني بافته مي‌شود.ادامه مطلب
جلسه هم انديشي در ارتباط با انتخاب شهر كاشان به عنوان پايتخت كتاب ايران با حضور نماينده انتشارات مرسل در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان صبح چهارشنبه 10/10/1393 تشكيل گرديد. در اين كارگروه كه با حضور ناشران كتاب فروشان و مسئولان فرهنگي شهرستان كاشان و با حضور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشــان تشكيل گرديد در اين مورد حاضران در جلسـه فعاليت هاي خود را در خصوص كتاب اعلام داشتند و مقرر گرديد كه حاضران طرح هاي پيشنهادي خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ارائه دهند.ادامه مطلب

برچسب ها :
پايتخت كتاب ايران , انتشارات مرسل ,
نويسنده: حسن.خ (مشتاق)
ناشر: مرسل
نویسنده‌ی این کتاب با یادآوری معنویات حیات‌بخش و مشکل‌گشای اسارت سعی دارد با گریز زدن به دوران اسارت – که آن را تفضّلی الهی می‌داند – از خواب غفلتی که به زعم خود به واسطه‌ی غرق شدن در زندگی مادی به آن مبتلا شده نجات یابد و به یاد بیاورد که: این عزّت و بزرگواری که امروز به عنوان «الماسی درخشان» رهبر معظم انقلاب در بیاناتش می ستاید، ریشه‌اش در همان معنویات است.
حسن خ (مشتاق) که مشتاق نام مستعار اوست حتی سعی کرده که اشتیاق خود را به گمنام بودن به تصویر کشید و بدین وسیله برود در حال و هوای دوران جبهه و جنگ و اسارت و ... .
او در بخشي از مقدمه کتابش آورده:
یـوسف گم گشته باز آید به کنعان غم مخور
کلبه‌ی احـزان شــود روزی گلستـان غم مخور


ادامه مطلب
كتاب ارزشمند ‹‹ سيماي مهشيد ›› حاوي اشعاراجتماعي، آئيني، عاشقانه و... در قالب هاي غزل، دو بيتي پيوسته، مثنوي ، قطعه، رباعي و دوبيتي در 132 صفحه و يكهزار نسخه توسط ‹‹ انتشارات مرسل ناشر برگزيده دو دوره نمايشگاه بين المللي كتاب تهران و ناشر شايسته تقدير سال 92 ›› چاپ و در اختيار علاقمندان به شعر قرارگرفته است.
 
مهشيد تجلّيان در چهارمين اثر خود با بهره گرفتن از زبان ساده و روان به مضامين گوناگون و متناسب با مسائل روز جامعه با هدف ارائه تصويري جامع نگر از وضعيت پيرامون خود تلاش نموده است.  
 


ادامه مطلب
آنها پنج معلم بودند که تصميم گرفتند بعد از امتحانات بچه ها بروند براي دفاع از اين مرز و بوم به جبهه هاي نبرد.حسن ابوالفضلي،عباسعلي رزاقي،صاحب هنر،محمد عسگري و او که محمد شقاقي است  و بهترين سال هاي عمرش را در اردوگاههاي اسارت گذرانده است و  پس از سال ها آزادگي و زيستن و معلمي کردن در روستاهاي کاشان ،حالا  کلي و بسيار کلي از خاطرات خود نوشته است در کتابي مصور به همت انتشارات مرسل و به نام «تصميم کبري در اتاق جنگ صدام»

 


ادامه مطلب
ديدار مدير مسئول انتشارات مرسل و سيلك كاشان با رياست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نطنز و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان
اين ديدار كه در روز چهارشنبه 3/10/1393 با حضور حسينعلي پورمدني مدير مسئول نشر مرسل و خانم ز. پورمدني مدير مسئول نشر سي الك و مدير كتابسراي مرسل انجام گرفت ضمن تبريك انتصاب جناب آقاي مشربي به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان گوشه اي از مسائل و مشكلات ناشران و كتاب فروشان كاشان با ايشان مطرح گرديدادامه مطلب
محسن شاطريان رييس دانشکده منابع طبيعي و علوم زمين دانشگاه کاشان در سه شنبه شب گفت و گو با خبرنگاران گفت: شهر يا جامعه‌ اسلامي معطوف به اصول و مباني و نوعي نگرش خاص نسبت به هستي، طبيعت، انسان، آخرت و خدا است و اين مباني و اصول اساساً ويژگي‌ها و خصلت‌هاي شهر اسلامي را توضيح مي دهد.
 
 

ادامه مطلب
انتشارات مرسل از چه سالی فعالیت خود را شروع کرده است ؟

انتشارات مرسل از سال 1369 با چاپ کتاب هایی از مرحوم آیت ا... العظمی مدنی کاشانی ( ره ) فعالیت خود را شروع و حدود 23 سال است که مشغول به فعالیت می باشد که در دوره های فعالیت خود فراز و نشیب هایی داشته و از سال 1380 به صورت جدی تری مشغول به فعالیت بوده و هر سال نسبت به سال های قبل فعالیت گسترده تری انجام داده است .


ادامه مطلب


کانال تلگرام مرسل

پیگیری خرید

ورود کاربران

نام کاربري:

رمز عبور:


سبد خرید شما
جمع کل:0 ريال
تکمیل خرید