ارایه 300 مکتوب نشر مرسل در نمایشگاه کتاب تهران

نشر مرسل کاشان با 300 عنوان کتاب که 40عنوان آن جدیدند، در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضوری فعال خواهد داشت.

حسینعلی پور‌مدنی، مدیر‌مسوول نشر مرسل کاشان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این باره اظهار کرد: این نشر 65 عنوان کتاب را در زمینه‌های گوناگون در سال 91 به چاپ رسانده است که از این تعداد بیش از40 عنوان چاپ اول و بقیه چاپ مجددند. این انتشارات در یک سال اخیر 30 عنوان کتاب را در حوزه دین و مذهب منتشر کرده است و سه عنوان هم در دست چاپ دارد.

پور‌مدنی درباره جدیدترین عناوین کتاب‌های نشر مرسل در حوزه دین گفت: کتاب‌های «عطریات» تالیف علی‌محمد بیدار‌مغز، «بازیگری زن در آینه شریعت» تالیف عبدالله عباسی و «شهید آل طاها» سه عنوان کتاب جدید این انتشارات در حوزه دین به شمار می‌آیند که در دست چاپ‌اند و به نمایشگاه تهران خواهند رسید. 

وی درباره سابقه این انتشارات در چاپ کتاب‌های دینی و مذهبی بیان کرد: این انتشارات در 22 سال فعالیت خود بیش از 200 عنوان کتاب را در حوزه دین و در شاخه‌های مختلف نظیر علوم قرآنی، علوم حدیث و تاریخ اسلام چاپ و منتشر کرده است. 

مدیر‌مسوول نشر مرسل درباره نحوه حضور این نشر در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در این نمایشگاه یک غرفه در سالن ناشران عمومی و یک غرفه در بخش کودک و نوجوان خواهیم داشت. نشر مرسل در دوره‌ هجدهم و دوره بیست و سوم به عنوان ناشر برگزیده انتخاب و تجلیل شده است. 

پور‌مدنی در معرفی برخی آثار نشر مرسل عنوان کرد: از پر‌مخاطب‌ترین آثار نشر مرسل که به چاپ دهم رسیده است، می‌توان به «رفیق‌شناسی» تالیف ابراهیم خرمی اشاره کرد که در سومین جشنواره کتاب‌های آموزشی (رشد) موفق به دریافت لوح تقدیر شد. از ابراهیم خرمی کتاب‌های «راز خوشبختی در کلام امیرالمومنین (ع)، امر به معروف و نهی از منکر، در آغوش خدا و چرا حجاب» را چاپ منتشر کرده‌ایم که همگی به چاپ‌های بعدی رسیده‌اند؛ به عنوان مثال، از همین نویسنده کتاب «راز خوشبختی همسران» به چاپ یازدهم رسیده است. 

پور‌مدنی همچنین یادآور شد: از دیگر آثار پر‌مخاطب نشر مرسل که در قالب یک بسته در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد شد، مجموعه داستان‌های پنج جلدی است که جلدهای اول و دوم آن با عنوان «داستان‌هایی از لطف خدا» به چاپ دهم رسیده‌اند. «داستان‌هایی از قهر خدا، داستان‌هایی از عشق به خدا و داستان‌هایی از یاد خدا» به ترتیب عناوین جلدهای بعدی این مجموعه به شمار می‌آیند. 

مدیر‌ نشر مرسل روند رشد کمی و کیفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را مطلوب توصیف کرد و افزود: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ابتدا تاکنون هر دوره نسبت به دوره‌های پیش از نظر کمی و کیفی پیشرفت و سیر صعودی داشته است. فقط از لحاظ مکانی مسوولان باید به فکر یک مکان دایمی و ویژه برگزاری چنین نمایشگاهی باشند. این مکان باید به گونه‌ای باشد که در طول سال هم کاربری داشته باشد. 

وی در پایان گفت: امیدوارم با همت وهمیاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسوولان و ناشران وضعیت نشر در کشور بهبود یابد. مسوولان می‌توانند برای کمک به ناشران شهرستانی که امکان عرضه کتاب‌هایشان در تهران را ندارند، غرفه‌های دایمی را در محل دایمی نمایشگاه‌ها به آن‌ها واگذار کنند. 

نشر مرسل فعالیت خود را از سال 1370 آغاز کرده و طی 22 سال فعالیت، 450 عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف به چاپ رسانده است که برخی از این آثار حتی به چاپ دوازدهم وسیزدهم هم رسیده‌اند اما عمده فعالیت این انتشارات در حوزه دین بوده است.
کانال تلگرام مرسل

پیگیری خرید

ورود کاربران

نام کاربري:

رمز عبور:


سبد خرید شما
جمع کل:0 ريال
تکمیل خرید